Скривајќи го саклениот и шармантно осветлен базен помеѓу останатото, овој шармантен дом во Гринич Вилиџ, беше ставен е продажба по цена од 28 милиони долари…

Besprekorno dizajnirani dom u srcu Njujorka

Овој луксузен дом бил изграден во средината на 1800-тите години, но се уште го содржи оригиналниот шарм, во срцето на градот кој никогаш не спие. Иако ги немаме надворешните слики од екстериерот, знаеме дека го краси црвена тула. Самата резиденција има површина од околу 800 м2 расподелени на шест нивоа, достапни преку користење на лифт или преку скалите со светларник. Овој дом претрпе големо реновирање во последниве години, па сега има внатрешен дизајн кој е во согласност со денешнината, како и покривна тераса и затворен базен.

Besprekorno dizajnirani dom u srcu NjujorkaBesprekorno dizajnirani dom u srcu Njujorka

Со осум спални соби, шест бањи и централна климатизација со шест зони, ова место многумина би сакале да го наречат свој дом. Со цел идните сопственици да се чувствуваат безбедно додека уживаат во својот нов комфор, тука постои комплетен систем за безбедност, вклучувајќи четири камери и систем на автоматизација, кој е одговорен за осветлување и цела електроника.

Besprekorno dizajnirani dom u srcu Njujorka

Ние веруваме дека сите ќе бидат импресионирани со парната соба, теретаната, винарска визба и дарежливиот простор за складирање, кои овој престој ги нуди. Луксузно украсената градина со ал-фреско малата кујна, придружувана од кровната тераса со џакузи, се вистински шлаг на тортата, зарем не ?

Besprekorno dizajnirani dom u srcu NjujorkaBesprekorno dizajnirani dom u srcu NjujorkaBesprekorno dizajnirani dom u srcu Njujorka

Besprekorno dizajnirani dom u srcu Njujorka

Besprekorno dizajnirani dom u srcu NjujorkaBesprekorno dizajnirani dom u srcu Njujorka

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајдобрите кина на отворено низ светот
Следна објаваDolce & Gabbana – фантастична колекцијата за мажи Sartorial!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР