Има ли нешто поубаво од уживање во некоја пријатна пролетна или летна вечер, гледајќи филм под отворено небо? Чувството е незаменливо.

Во продолжение погледнете ги најдобрите кина и неколку филмски фестивали кои се организираат на отворено во различни земји ширум светот.

Moonlight Cinema, Австралија

Cine Thisio, Атина

The Luna Cinema, Велика Британија

Hot Tub Cinema, Велика Британија, САД и Ибица

Cinespia, Лос Анџелес

Riviera Maya Film Festival, Мексико

Vivo Open-Air, Бразил

Sarajevo Film Festival, Босна

Taormina Film Fest, Сицилија

СПОДЕЛИ
Претходна објаваZuhair Murad – колекција на венчаници 2018!
Следна објаваБезпрекорно дизајниран стан во срцето на Њујорк!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР