Новата колекција на венчаници на либанскиот дизајнер Zuhair Murad е елегантна и секси.

Нема жена, нема девојка, која на нејзиниот сведбен ден не сака, со својот изглед да ги засени сите поканети. За новата сезона 2018 дизајнерот акцентот го стави на тантелата, везот и кристалните орнаменти. Фустаните се украсени со мотиви на листови, цвеќиња и имат прекрасни силуети.

Речиси и да нема идна невеста, која во еден од овие дизајни не би се препознала. Исто така, во понудата се и екстремни форми, како што е комбинезонот инспириран од заводливата чипка и долна облека.

За дамите кои претпочитаат повеќе традиционален стил, предлог на дизајнерот се останатите фустаните.

Погледнете ја фото галеријата и инспирирајте се.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваJohanes Vermeer и раѓањето на барокот
Следна објаваНајдобрите кина на отворено низ светот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР