Успешната компанија Almacantar, е спремна да почне со изградба на луксузен станбен облакодер, со станови кои ќе имаат од една до пет спални соби, како и премиум дуплекс пентхауси кои ќе имаат беспрекорен панорамски поглед кон градот.

Image result for centrepoint london almacantar

Овој дуплекс станбен проект ќе се наоѓа на местото на некогашниот облакодер Centre Point, кој се сметаше за најдобар во Лондон. Со овој проект, Лондон ќе добие делукс дуплекс пентахауси со површина од околу 720м2 кои ќе понудат најдобар поглед на градот, односно на Бакингемската палата и Вест Енд.

Image result for centrepoint london almacantar

Овој  дом ќе има кужна тераса со знакот на Centre Point ,пружајќи им на сопствениците да го видат градот од сосема нов агол. Исто така, станарите ќе можат да уживаат во заедничките погодоности како што се базенот, салата за вежбање, спа и просториите за забава.

Со цена од 70 милиони долари, овој луксузен дом спремно ги дочекува сопствениците.

Novi londonski deluks dupleks penthaus od 70 miliona

Image result for centrepoint london almacantar

Image result for centrepoint london almacantar

Image result for centrepoint london almacantar

Image result for centrepoint london almacantar

Related image

Image result for centrepoint london almacantarRelated imageRelated imageRelated imageRelated image

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваParamount го отвори првиот супер луксузен хотел!
Следна објаваНајдобриот ресторан во светот се наоѓа во Шпанија!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР