Следејќи ги најновите трендови во областа на декорации во домот, компанијата Xilon ни претставува нови “vintage” елементи.

Оваа сестрана конзола е јасен пример за тоа како компанијата го разбира концептот Xilon “living”. Всушност, Каракас конзолата може совршено да се вклопи во секој дел од вашиот дом – дневна соба, трпезарија, во средината на ходникот или купатилото.

Vintage dizajn Caracas konzole

Kонзолата Каракас, vintage стил, го наоѓа своето место во функционалните Xilon купатила, а инспирацијата е од  декорацијата што сме ја виделе во текот на шеесеттите години, која се појавила како модерна револуција, а сега претставува нов концепт на иновација во сферата на нашите домови.

Vintage стилот е многу баран во декорацијата на енериерите. Овој ретро стил во пастелни бои, го прави уште попривлечен.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЖенствени фустани кои треба да ги имате ова лето!
Следна објаваCasa Vicens | Совршен дом од 19 век во Барселона
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР