Ženstvene haljine koje morate imati ovog leta

Женственоста најдобро се нагласува со правиот избор на облеката. Време е да набавите парче облека кое е најпрактично за носење, за време на високите температури.

Во фустан ќе се чувствувате слободно и лесно, а со него треба да одберете само соодветен моден додаток.

Погледнете кој стил на фустани ги бираат познатите дами и инспирирајте се!

 

Риз Витерспун – со нагласени рамења

NAGLAŠENA RAMENA

Никол Ричи во боемски стил

BOEMSKI STIL

Кери Вошингтон во Шанел стил

CHANEL STIL

Џој Брајан во макси фустани

MAXI

Росарио Досон во грчки стил

GRČKA BOGINJA

Викторија Бекам во циклама боја

HOT PINK

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДали се ова најбизарните потпетици на сезоната?!
Следна објаваРетро стил во домот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР