Во текот на минататите сезони, се почесто можевме да видиме различни statement парчиња, а оваа сезона, најнеобичното го најдовме кај чевлите, поточно на statement – потпетиците. Некои од нив се интересни, некои необични, но за некои слободно, може да се каже дека се бизарни.

Vetements

Чизмите од брендот Vetements кои изгледаат како чорапи со потпетици во форма на запалка,  доаѓаат во 3 бои и со цена од 1, 150 фунти….

 Saint Laurent – необични потпетици кои можете да ги имате по цена од 1000 $.

Dolce & Gabbana Carretto Siciliano потпетиците, можат да бидат украс на вашата полица за 5.000 долари.

Thom Brownе високите потпетици се совршени за сите љубители на сидра, а нивната цена е 660 американски долари.

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзвонреден студентски проект за проблемот со загадување на водата!
Следна објаваЖенствени фустани кои треба да ги имате ова лето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР