Многумина Тајланд го доживуваат како авантуристичко острово, каде можете да наидете на многу традиционални и автентични места, кои откриваат некоја друга димензија, романтична и скриена убавина со бујна вегетација, егзотични палми и дрва со банани.

Вилата Sonata е приватна вила ресорт, вистински скриен бисер во срцето на квартот Чалон (Chalong). Тоа ќе сфатите уште на првиот чекор затоа што овој ресорт со 21 вила е вистинско рајско место за одмор на вашата душа и тело.

Vila Sonata - skriveni dragulj na Puketu

Koга ќе зачекорите во лобито на овој комплекс, веднаш ќе забележите дека на ова место се претопуваат неколку дизајнерски теми, создавајќи хармонична синергија. Комбинацијата на модерното со елементите на традиционалното, индустриското и боемско-романтичниот стил, вешто ја емитуваат мелодијата која со своите звуци никого не оставаат рамнодушен.

Vila Sonata - skriveni dragulj na Puketu

Големите црно-бели плочки одлично се клопени со плетените лулашки кои висат, мермерниот пулт и мултиколоритните декоративни пернички.

Vila Sonata - skriveni dragulj na Puketu

Vila Sonata - skriveni dragulj na Puketu

Vila Sonata - skriveni dragulj na Puketu

Vila Sonata - skriveni dragulj na Puketu

На располагање се 21 вила, а од вас зависи кој тип на сместување сакате, така да можете да се одлучите за Sonata duplex или Sonata suite.

Vila Sonata - skriveni dragulj na Puketu

Vila Sonata - skriveni dragulj na PuketuVila Sonata - skriveni dragulj na Puketu

Vila Sonata - skriveni dragulj na Puketu

Vila Sonata - skriveni dragulj na Puketu

Vila Sonata - skriveni dragulj na PuketuVila Sonata - skriveni dragulj na PuketuVila Sonata - skriveni dragulj na PuketuVila Sonata - skriveni dragulj na PuketuVila Sonata - skriveni dragulj na Puketu

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубави плетенки за пролет – лето 2017!
Следна објава#CultureCorner: Најинтересните латински поговорки
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР