Најскапата куќа во луксузната населба Беверли Хилс во Лос Анџелес од неодамна е ставена на продажба и тоа за неверојатни 100 милиони долари! Куќата е наречена Opus и е совршена во секој поглед. Модерна, луксузна и пространа, со прекрасен ентериер и екстериер, куќата се протега на површина од околу 20.500 метри квадратни. Во неа се сместени седум спални соби, единаесет бањи, два базени, спа центар, како и посебен простор за складирање на 170 шишиња шампањ и неповторлив поглед на Градот на ангелите. Погледнете во продолжение.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМатурски изглед со Fashion & Friends и Bata
Следна објаваСтипендии за академијата за дизајн | Последен повик за конкурс за веб дизајнери
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР