Новите трендови во дизајнот на ентереиерот, рефлектираат поместување кон природните материјали и каменот, кој дефинитивно остава силен впечток во нашите ентериери…

Prirodni kamen - savremeni pratilac luksuznih enterijera

Можеби и заради желбата да се поврземе со природата, а можеби и да избегаме од монотонијата на бетонска џунгла – каменот во сите варијанти на боја и текстура, им овозожува на љубителите на квалитетниот дизајн безброј опции, со кои можат да го декорираат својот дом. Сем тоа, тој нуди долготрајност и лесно одржување, а може да се адаптира со бројни стилови.

Prirodni kamen - savremeni pratilac luksuznih enterijera

Prirodni kamen - savremeni pratilac luksuznih enterijera

Prirodni kamen - savremeni pratilac luksuznih enterijera

Било да се одлучите за мермер, шкрилец, травертин, гранит или оникс, секој блок на камен ќе ги донесе своите единствени карактеристики, кои го прават посебен. Комбинирајте го природниот камен со полирани современи финиши, рустични материјали или со индустиски стил, со што ќе ја нагласите неговата убавина.

Prirodni kamen - savremeni pratilac luksuznih enterijera

Prirodni kamen - savremeni pratilac luksuznih enterijera

Prirodni kamen - savremeni pratilac luksuznih enterijera

Prirodni kamen - savremeni pratilac luksuznih enterijera

Купатилата декорирани со камен, можат да станат вистинска спа оаза и смирувачко опкружување. За купатилата, мермерот е дефинитивно најпопуларната опција во сите варијанти.

Prirodni kamen - savremeni pratilac luksuznih enterijeraPrirodni kamen - savremeni pratilac luksuznih enterijera

Prirodni kamen - savremeni pratilac luksuznih enterijera

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајскапата перница на свет!
Следна објаваСпремете се за гламур!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР