Во светот постојат многу скапоцени работи за кои вреди да се потрошат многу пари, а тогаш, тука се и многу работи за кои никако не можете да ја оправдате цената…

Najskuplji jastuk sveta - košta 57.500 dolara

Една од тие е перницата за спиење која е актуелна. Нејзината цена 57.535 долари! Дали некој ќе потроши вистинско богатство за да ја купи најсакапата перница на свет која ветува совршен сон? Секако, оваа перница е скапа, но со која причина.

Специјалистот за врат, Thijs van der Hilst ја креираше оваа перница со употреба на 3D технологија на скенирање, за да го пронајде совршено прецизниот облик, а потоа ги креираше од не-токсична холандска мемориска пена. Секоја перница е покриена и рачно сошина со Mulberry свила, египетски памук и 24 – каратно злато. Патентот е украсен со 4 дијамнати и огромен сафир кој тежи 22.5 карати.

Доколку сакате да ја земет со себе оваа перница кога патувате, можете да набавите и Louis Vuitton торба за неа. Оваа перница званично ќе биде промовирана во Дубаи во светскиот трговски центар помеѓу 22 и 25 мај.

Таму сигурно ќе има купци за неа!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКои 5 парфеми моментално се светски хит!
Следна објаваПрироден камен за современ луксузен ентериер!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР