Луксузниот бренд на чевли и модни додатоци Jimmy Choo, ја претстави својата пред сезонска кампања за 2017 година.

Spremite se za glamur

Во колекцијата се наоѓаат фантастични модели на рамни сандали со ремени, инспирирани од традиционалните римјанки, чевли/чизми на кои доминира кожа на питом, мокасини со монистри и салонки од розе антилопа кои се врзуваат на зглобовите…

Spremite se za glamur

За секоја дама има по нешто, за дамите кои ја сакаат класиката и другите кои ја преферираат екстраваганцијата. Доколку сте за боемски стил, тогаш препорака – за вас се mule чевлите со коцкаста пета и цветен мотив.

 

 

Spremite se za glamur

Во колекцијата има чанти и модни додатоци за секоја дама. Популарни детали на чантите се реси , каменчиња, нитни….

Spremite se za glamur

Image result for Jimmy Choo 2017

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрироден камен за современ луксузен ентериер!
Следна објаваНајубави летни макси фустани!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР