Во последно време акрилниот мебел стана вистинска алтернатива наместо дрвениот мебел и тоа заради својата единствена особина – проsирноста.

Овој вид на материјал е претставник на евтиниот избор на материјал за мебел , рефлектира светлина, го нагласува ентериерот и совршено се стопува во секој дизјн на внатрешното уредување.

Мебелот од акрил е сличен на стаклениот, а на просторот му додава елеганција и проsирност.

Ви препорачуваме интересна комбинација на тепих со масиче од акрил, кое делува како да лебди во просторот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИдеи за свечени фризури 2. дел
Следна објаваМагични завеси за урбан амбиент во домот
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР