Студиото HoleRoll од Украина дизајнираше интересни завеси за домот. Всушност, овие завеси направени од црн филц имаат намена на ролетни за прозорци. Претставуваат одличен контраст помеѓу светлината и сенките. Со нив, секој прозорец може да се претвори во урбан пејзаж од Лондон или Њујорк. Модерно, практично и навистина оригинално.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМебел од акрил за мали простори!
Следна објаваМинималистичките тетоважи на Mo Ganji
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР