Фризурата е една од најважните работи за нас дамите кога ќе добиеме покана да присуствуваме на некој свечен настан. Поради тоа што пролетта и летото се сезони кога најчесто сме поканети на вакви настани, ние ви предлагаме неколку интересни идеи за фризури со кои со сигурност ќе бидете забележани каде и да одите. Ако нешто пропуштивме во првиот дел од овој серијал, еве уште неколку идеи за свечени фризури кои совршено ќе се вклопат во елегантниот изглед. А, идеи никогаш доволно, зар не?


СПОДЕЛИ
Претходна објаваСлики и рамки ќе го претворат вашиот дом во прекрасна галерија!
Следна објаваМебел од акрил за мали простори!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР