Поносно сместен до Тауербриџ во Лондон, High Command е прекрасен пентахаус на пет нивоа, кој настанал од некогашната дестиларница.

Londonski penthaus iz snova

Овој стан чини 13 милиони долари, но е вреден за секоја пара. Овој лондонски дом нуди 420 м2 простор, има 4 спални соби и три позори, а низ неговите прозори се протега неверојатен поглед кон лондонската панорама и сите облакодери и.. секако, поглед на реката Темза.

Londonski penthaus iz snova

Овој дом е реставриран и претворен во спектакуларна резиденција во осумдесетите години од минатиот век, а сега нуди неколку прекрасни тераси до кои се доаѓа од повеќе соби. Тука е големиот и пријатен простор за прием на гости и модерната кујна, каде вниманието е посветено на деталите, што се гледа на прв поглед.

Londonski penthaus iz snova

Дел од овој пентхаус е и куполата која содржи галерија, видиковец и тераса, Секако, приватниот лифт е достапен на сопствениците, а гаржата е доволно голема за да собере 4 автомобили.

Londonski penthaus iz snovaLondonski penthaus iz snovaLondonski penthaus iz snova

Londonski penthaus iz snova

Londonski penthaus iz snovaLondonski penthaus iz snovaLondonski penthaus iz snova

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТhe VIEW Lugano Hotel со извонреден стил!
Следна објаваНов највисок облакодер на светот во Њујорк!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР