Најмалата спална соба на светот!

Франсускиот дизајнер Gilles Belley неодамна дизајнираше систем на мебел наречен ROOMS, кој го развива односот помеѓу домашните активности, создавајќи простори за живот и работа, од мебелот кој...

Мини стан за деловна дама [30 м2]

Ве водиме во ентериер со површина од 30 метри квадратни, чие уредување го потпишува дизајнерката Kristina Rogacheva. Сопственичката на станот е млада деловна жена...

Миниjатурен стан [21 м2]

Дизајнерот Евгений Хан се соочил со речиси невозможна мисија. Добил задача од минијатурен станбен простор со површина од само 21 метри квадратни, да создаде...

Мини стан за млад пар [28 м2]

Ви претставуваме компактен мини стан со површина од само 28 метри квадратни, дизајниран и уреден за потребите на млада двојка. Сместен е во Сочи,...

Модерен семеен стан

Ви претставуваме визуелизација на трособен станбен простор со површина од 102 метри квадратни, уреден наменски за потребите на младо семејство. Се карактеризира со примена...

Мал стан во поткровје [37 м2]

Ве водиме во убаво и функционално уреден стан во поткровје, чија вкупна површина изнесува скромни 37 метри квадратни. За да се обезбеди доволно место...

Мал и стилски стан [29 м2]

Дури и малиот стан може да се претвори во удобно место за живот и работа, за топли романтични вечери, или, пак, за забавни средби...

Ви предлагаме неколку идеи за уредување на претсобјето!

Не дозволувајте претсобјето да биде хаотичен простор за чевли и зимска опрема. Добро осмисленото претсобје би требало да функционира како простор, опремен и направен...

Стан кој рефлектира женственост и луксуз!

Овој апартман е неверојатно женствен, перфектно ја комбинира елеганцијата, луксузот, модерниот и еклектичниот стил. Се наоѓа во Далас и дело е на креативниот тим Laura...

Уште еден прекрасен скандинавски дом

Овој стан изобилува со елементи по кои е препознатлив скандинавскиот стил, вклучува функционалност, природни материјали и креативна употреба на боите. Иако не е исклучително...

Креативните вградени плакари ги зголемуваат малите станови!

Дизајнерскиот тим, за младиот пар и нивната тригодишна ќерка, проектираше внатрешен дизајн според барањата на сопственикот - да се задржи поголемиот дел на веќе постоечката...

Мозаик плочките, одличен избор за кујната и купатилото!

Penny-round или старите кружни мали плочки, повторно се наоѓаат во дизајнот на ентериерот. Шестоаголните или кружниот мозаик со овие плочки, претставува класична и ефтина опција...

Со ексклузивните Ралев драперии, зебри и венецијанери, до нов модерен дом!

Реномираниот бренд Ралев компани, за две години стана етаблиран бренд кој е неопходен во доменот на уредувањето на ентериерот. Секое семејство е приказна за себе,...

Совршена колиба за зимска идила

Две минути се доволни за да се заљубите во оваа прекрасна убавица сместена во Франција. Колибата го носи името "One Oak", скратено од One...

Да sирнеме во новогодишниот каталог на IKEA!

IKEA го претстави својот новогодишен каталог полн со чаши шампањ, прекрасен текстил и зимска идила. Наскоро ни пристигнува постудено време и престој во топлите...

Мала Италија во Скопје: Bella Vista зрачи со празничен дух во...

За многумина декември е еден од најубавите месеци во годината, а тоа се должи на предновогодишната атмосфера и еуфорија која го зафаќа секој од...