Вистина е дека црните ѕидови имаат потреба од светлина, која може да направи застрашувачка сенка. Но црната боја искористена на вистински начин во вашиот дом, може да има прекрасни резултати. Нашиот омилен пример, е оваа купатило  инспирирано со мијалник од Lux Interior Design.

Белата боја е безбеден избор за кујни, но ако сакате малку повеќе драма, црната боја може да ве воодушеви. Користете метални акценти за да се осветли црниот простор и да воведете гламур, а белиот таван ќе и даде на кујната отворено и елегантно чувство.

Мат црната површина е совршена за трансформирање на спалната соба во пријатен кожурец. Во овој сонлив простор од Homepolish потребна ви е постелнина која ги неутрализира цврстите ѕидови. Нашата омилена декорација е симпатичниот череп од животно, изработен од смола.

 

 

Црните ѕидови исто така, можат да функционираат и во детската соба. Да го освежите  просторот од тмурното чувство, додадете големи блесоци на бои. На овој пример, Sally Wheat Interiors ги комбинираа шаблоните и светлите нијанси, за да воведат свежина во просторот кој одговара на намената.

 

Оваа црна медиумска сала од страна на Cablik Enterprises може да биде најдобро место за Netflix и одмарање. Софата со облик на буквата L и црвениот отоман, заедно обезбедуваат место за истегнување и надополнување. Насликаниот ѕид од тули создава уште поголема впечатливост на самата соба.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФенг шуи во вашата мала кујна!
Следна објаваТри правила за здраво срце!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР