Држачи за цвеќе од витраж

Колоритните и оригинални држачи за цвеќе изработени од витраж се вистинско пролетно освежување. Девојката која ги изработува се вика Cathy Davies-Pantano. Потекнува од семејство уметници, па и...

Цветни илустрации претворени во интересни фотографии

Обични илустрации можеби не прават добра фотографија која може да се најде на ѕид, но илустрации надополнети со вистински цвеќиња, потоа фотографирани и ставени...

Дизајн инспириран од лудите 70-ти!

Овој интересен шарен дом кој во 2015 година го дизајнираше студиото Wowowa, се наоѓа во Glenferrie, Melbourne. Сем што е инспириран од 70-те, кои беа години...

Безвремениот класичен дизајн, повторно е во тренд!

Ентериерот кој можете да го видите во нашава галерија е составен од простор со отворен план, елегантни стаклени веранди и со полна доверба во...

Модерна уметност и индустриски стил за прекрасен дом!

Уметноста е безвременска, привлечна и секогаш добар извор на инспирација за вас и вашите гости. Овој прекрасен стан во Будимпешта има големи отворени површини...

Куќа на плажа за спокоен одмор

„За вистински одмор, престојувај онаму каде не може никој да те најде". Оваа изрека посебно ѝ одговара на прекрасната куќа за одмор која ви...

Стари мапи и патенти претворени во ламби

И покрај зафатениот живот кој го води Dan Cordero како дел од својата професионална определба како продуцент, сепак посветува доволно време на пронаоѓање стари предмети...

Ламби изработени од рециклирана хартија

Despina Valla, по потекло од Грција, е графички дизајнер, но преферира рачна изработка на предмети. Како дел од нејзиното портфолио се овие интересни, рачно изработени...

Ентериер од 36 метри квадратни

И малите домови можат да бидат совршен животен простор, со паметни решенија и добар план при уредувањето на ентериерот. Одличен пример е и овој...

Дрвени ламби приспособливи на секоја дневна соба

Ламба со уникатен дизајн е задолжителен дел од секој убаво уреден дом од две причини: естетика и секако, примарната функција, добро осветлување. Уметничниот директор и дизајнер...

Мини стан со добар план [30 м2]

Повеќето луѓе се соочуваат со дилемата како да добијат дополнителен простор за сите работи кои сакаат да ги сместат во својот дом, а притоа...

Врати на лизгање – идеално решение во мал простор!

Вратите на лизгање се идеално решение во мал простор. Тие се исклучително модерни и популарни во модерниот дизајн на ентериерот. Сем што можете многу да...

Инспирација за домот | Соби во сина боја

Има нешто елегантно и магично во сината боја. Дава мирен и спокоен амбиент и дополнително ја оплеменува секоја просторија.  Многу дизајнери на ентериер се водат...

Мала и стилска гарсониера [20 м2]

Луксузот е најчесто синоним за огромни и масивни животни простори, каде дизајнерите не штедат на скапоцени парчиња мебел и раскошни декорации во ентериерот. Сепак,...

Ѕирнете во новата куќа на Крис Хемсворт

Еден месец откако ја продадоа нивната куќа во Малибу, Крис Хемсворт и неговата сопруга Елса Патаки купија нов имот во истата област вреден 3.5...

Ламба која можете сами да ја дизајнирате

Дизајнерскиот тим Jason Krugman и Scott Leinweber заедно го создале Splyt Light проектот, светло кое што можете да го дизајнирате и составите сами. Нивната...