Како што се чини, на светлите, весели бои, со првите денови на студот  “ќе им одsвони”.

2019 година, најверојатно, ќе се карактеризира со топли, земјани тонови, па затоа да и посакаме добредоје на бојата Cavern Clay SW 7701, која како што велат претставниците на Sherwin-Williams, ќе доминира во претстојната сезона.

Бојата Carven Clay е всушност топла теракотна нијанса. Директорот на Sherwin-Williamsmm, Su Vaden, ја опишува оваа боја како ренесанса на 70-тите од минатиот век.

Таа е идеална боја за домот или деловните канцеларии, која ја внесува природата во вашиот енетерир, бидејќи асоцира на плажи, кањони или на песочната боја во пустината.

Совршено се комбинира со неутрални тонови. Топла сива, мека зелена или темно кафена се одличен контраст на оваа нијанса.

Cavern Clay бојата е опишана како боја на едноставност, слободен дух и боемски стил.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваKendall Jenner во совршени каубојски чизми на Fendi!
Следна објаваКако да креирате функционален микро двор!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР