На Инстрагам ја видовме Кендал Џенер, 22-годишниот топ модел, во извонредна модна комбинација со црни панталони од 70-тите и statement свилено сако во златна нијанса. Својот изглед Кендал го надоградила со улта-модерните кожни каубојски чизми на Фенди.

Одличен изглед за ноќно излагање!

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Градот под облаците” Sertar-(Seda)!
Следна објаваХит боја која ќе доминира во 2019 година е Cavern Clay SW 7701!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР