Како да креирате функционален микро двор!

Фокусирајте се на бојата и дизајнот

Малиот простор бара се да се базира на индивидуалните стилски елементи. Ова додава кохезија на микро-дворовите и го одвлекува внимание на окото од самата големина на просторот.

На пример, можете да ги користите зелените перници и својот простор за седење да го вклопите со растенијата наоколу, додека пурпурните перници, како што е прикажано на сликата погоре, може да се користат за нагласување на цвеќето во позадината.

Изразените растенија со висока густина во позадината, исто така, можат да го направат надворешниот простор визуелно поинтересен. Големината на просторот навистина станува секундарна ставка, кога боите и текстурите, се креирани заедно во кохезија.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХит боја која ќе доминира во 2019 година е Cavern Clay SW 7701!
Следна објаваОва е најубавиот стан во Њујорк во кој никој не живее!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР