Ова е најпопуларниот стан во Њујорк, кој се наоѓа на Менхетен, но никој не живее во него од една многу добра причина …

Village Studio е првото “фото студио” од ваков вид, а е креирано за инфлуенсери. Во реалноста, ова е луксузен пентхаус во кој никој не живее и е финансиран од Вики Сегар, кој смета дека станот е единственото платно за lifestyle фотографии на инфлуенсерите, како и уметничка инсталација која го менува визуелниот дијалог и го создава своето влијание врз социјалните мрежи.

“Ние соработуваме со брендови и инфлуенсери, за да креираме сопствени содржини кои се истакнуваат на social feed(социјалните мрежи) на секој клиент”.

Цената за изнајмување на овој стан месечно изнесува 15.000 долари, а тој е букиран неколку месеци однапред. Нејзиниот дел е прекрасно декорираната тераса на покривот со прекрасен поглед на панорамата на градот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да креирате функционален микро двор!
Следна објаваНови колекции на IKEA за есен/зима 2018!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР