Декорација на ходникот во вашиот дом

Само затоа што ходникот не е “соба” во традиционалната смисла, не значи дека треба да се занемари. Вашиот ходник е првото нешто што гостите го гледаат кога ќе пристигнат, па така го оставате првиот впечаток за вашиот дом. Затоа треба да создадете простор кој ќе зборува за вашиот сензибилизиран дизајн, а воедно да биде функционален. Можеби звучи тешко за исполнување, но со малку генијалност, можете да создадете убава патека со одличен декор која ќе остави одличен впечаток кај вашите пријатели.

Најпрвин потребно е добро да го организирате просторот кој го имате во ходникот, а потоа да го надополните со декоративни предмети. Ние ќе ви предложиме неколку интересни начини како да го декорирате ходникот а притоа тој да ја задржи својата функционалност и простор.

  1. Можете да направите галерија од фоторгафии на ѕидовите
  2. Поставете тапети со вертикални задебелени линии
  3. Поставете полица со фотографии
  4. Кажете “Bonjour” на овој париски инспириран ходник
    1. Проширете го просторот со огледало
  5. Разиграјте го просторот со интересни тапети
    1. Прострете интересен тепих
СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да се подобри самодовербата?
Следна објаваЗвуците на германскиот Октоберфест!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР