Ентериер од 36 метри квадратни

И малите домови можат да бидат совршен животен простор, со паметни решенија и добар план при уредувањето на ентериерот. Одличен пример е и овој...

Дрвени ламби приспособливи на секоја дневна соба

Ламба со уникатен дизајн е задолжителен дел од секој убаво уреден дом од две причини: естетика и секако, примарната функција, добро осветлување. Уметничниот директор и дизајнер...

Мини стан со добар план [30 м2]

Повеќето луѓе се соочуваат со дилемата како да добијат дополнителен простор за сите работи кои сакаат да ги сместат во својот дом, а притоа...

Врати на лизгање – идеално решение во мал простор!

Вратите на лизгање се идеално решение во мал простор. Тие се исклучително модерни и популарни во модерниот дизајн на ентериерот. Сем што можете многу да...

Инспирација за домот | Соби во сина боја

Има нешто елегантно и магично во сината боја. Дава мирен и спокоен амбиент и дополнително ја оплеменува секоја просторија.  Многу дизајнери на ентериер се водат...

Мала и стилска гарсониера [20 м2]

Луксузот е најчесто синоним за огромни и масивни животни простори, каде дизајнерите не штедат на скапоцени парчиња мебел и раскошни декорации во ентериерот. Сепак,...

Ѕирнете во новата куќа на Крис Хемсворт

Еден месец откако ја продадоа нивната куќа во Малибу, Крис Хемсворт и неговата сопруга Елса Патаки купија нов имот во истата област вреден 3.5...

Ламба која можете сами да ја дизајнирате

Дизајнерскиот тим Jason Krugman и Scott Leinweber заедно го создале Splyt Light проектот, светло кое што можете да го дизајнирате и составите сами. Нивната...

Футуристичка подземна куќа во Белгија

Архитектурата и дизајнот се две гранки кои секојдневно се менуваат и напредуваат. Постојат талентирани архитекти кои од идеи за кои навидум се незамисливи, создаваат иновативни...

Модерен редизајн на пентахаус од минатиот век!

Традиционалниот ротердамски пентхаус од почетокот на дваесетиот век е редизјниран во современ стан, опремен со спа центар на кровот за забава. Дневниот простор и двете...

Поткровје во скандинавски стил [46 м2]

Животните катчиња во поткровје никогаш не престануваат да не воодушевуваат и инспирираат. Имаат нешто посебно во амбиентот, што не може да го сретнете во...

Прекрасни женски кучќички во дворот!

На мажите им е потребен нивен простор, но исто така и на жените им е потребен сопствен простор. Па така настана трендот She-Shed, убаво средени...

Рустична куќичка за одмор во пар

Оваа преслатка куќичка се наоѓа во село во околината на Корнвол, Англија. Куќата е комплетно реновирана што тешко е да се поверува дека во минатото...

Вила за мир и инспирација

Прекрасна вила за вистински боемски одмор која се наоѓа во близина на Будимпешта. Вилата е изградена во 1881 година, а од пред неколку години и целосно реставрирана....

Стан во Лондон, инспириран од парискиот шик и грчката култура!

Еклектичниот стил во овој стан ќе ве водушеви. Дизајнерското студио Ardesia Design, работеше на редизајнирање на лондонскиот стан од 90 метри квадратни, кој се наоѓа во Maid...

Природа во Вашата канцеларија

Доколку сакате и покрај четирите ѕида околу вас да останете во допир со природата еден ваков терариум е вистинското решение. Ги изработуваат Inna & Alex...