Овој пентхаус во Сан Франциско доаѓа со пијаното Steinway, кое има вредност од 100.000 долари …

Пијанистите кои сакаат да бидат познати, без разлика колку години имаат, најверојатно ќе бидат воодушевени од апартманот Steinway Suite, кој се наоѓа во Harrison penthaus во Сан Франциско.

Сместен на четириесет и деветтиот кат, овој апартман со две спални доаѓа со Steinway Model M high-resolution player пијано, кој се проценува на 100.000 долари.

Ова пијано, кое се користи преку паметен телефон, користи оптички сензори и софтвер за самостојно да свири стотици часови музика, но, се разбира, може да се свири рачно. Тоа е идеално за идните и реализирани пијанисти и љубителите на музика кои уживаат во слушање на пијано симфонии но не ја свират истата. “Најдоброто нешто во врска со ова пијано лежи во фактот, што можете да уживате во врвно музичко искуство, дури и ако не знаете како да свирете на него”, изјави Бри Лонг, извршен директор на Compass Development.

Кралски инспирираната дневна соба има прозорци од подот до таваните кои покриваат две страни од еден агол, нудејќи прекрасен поглед на градот покрај заливот. Сместени во близина на пијаното, двете уникатни столици се покриени со црно-бели ткаенини. Масичката од злато и волнените и свилените теписи заедно со софата од мохер, на целата атмосфера му даваат извонредна текстура.

 

Цената на овој пентхаус е 3,7 милиони долари, со пијаното и сите парчиња на мебел и декорација.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТри знаци дека ви недостасуваат протеини во вашиот организам!
Следна објаваВенчаници 2019: Zuhair Murad го одбра егзотичниот лотос, симболот на чисто срце и ум!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР