Магали Елали и Барт Киген се брачниот пар кој стои зад популарната веб-страница, Coffeeklatch. Веб-страницата е онлајн списание каде што се поставени интервјуа на креативци од целиот свет. Оваа година, двојката ја напиша својата прва книга, Greenterior, која ни нуди поглед во домовите на многу креативци. Но, нивниот естетски дом е тоа што нè заинтригира. Живеејќи во Антверпен, Белгија, двојката создала прекрасен модерен ентериер во кој живее и работи.

Магали и Барт се исто така експерти за фотографија, дизајн и уметност. Кога ќе го погледнете нивниот дом ќе ја разберете нивната уметничка душа. Домот, кој датира од 30-тите години на минатиот век има шумски дрвени подови, оригинални дрвени врати и прекрасни парчиња мермерни огради кои се совршено стилизирани.

Канцеларијата во нивниот дом е местото каде што двојката работи на креативни проекти. Минималистичкиот декор е освежувачки. Со остри бели ѕидови, боите може да се видат само низ растенијата и цвеќињата во просторот.

Кујната е најмодерен простор во овој дом од 1930-тите. Исполнет со многу површини за готвење и подготовка на јадења, јасно е дека овој пар сака да се забавува и готви за други. Големата дрвена маса е можност да се сместат мноштво гости.

Во сите простории највпечатлив декор се цвеќињата во разни бои и облици. Очигледно е дека стилскиот пар ужива во природните убавини и бои.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДенес голема забава со Сашко Коцев од 18:00 до 19:30 часот во Скопје Сити Мол!
Следна објаваОткријте ја магијата на живописниот Kauai!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР