SagreraBrazil Design знае како да остави свој печат.

Проектната фирма во Сан Франциско работеше на проекти во областа Bay, кои се фокусирани на создавање на луксузни средини кои се доволно удобни за клиентите да можат да се развиваат и надополнуваат.

Во оваа мансарда во Сан Франциско, тие го направија токму тоа. Дизајнирање на дом кој е еднакво стилски и удобен. Елементите во секоја соба создадат релаксирачки моменти. Во спалната соба, широката тапацирана плоча создава поглед за одмор и релаксирање.

Просториите на овој идеален стилски дом се со неутрални тонови, кој нудат смирувачки амбиент и можност за релаксирање и одмор. Во луксузниот простор искористени се и стари предмети кои проектантната фирма ги обновила и прилагодила на просторот.

Погледнете го овој луксуз со фантастичен поглед на Сан Франциско!

 

 

 

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваIPDesign дизајнира и изработува уникатен и модерен мебел!
Следна објаваМодерна куќа во Бруклин!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР