Модерна куќа во Бруклин

Што добивате кога ќе ги споите градскиот простор на Бруклин со мешавина на бои, мебел од различни епохи и инспирација од еклектичните домови на уметниците и модните дизајнери?

Ќе добиете еден совршен и шик Бруклин простор од студиото Луси Харис.

Харис е водечки креатор на истоимената фирма со седиште во Менхетен, позната е по тоа што создава модерни простори со освежувачка прегратка на бои.

Во овој простор, дизајнерскиот њујоршки модерен стил е обоен со различни традиционални влијанија од Англија, а беше совршен за создавање на дом, кој одеднаш стана личен и исполнет со визуелна убавина.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЖивот со стил во Сан Франциско!
Следна објаваHarry Styles е новото заштитно лице на Gucci!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР