Француската дизајнерка Сара Лавуан сака да внесува шарени акценти на црно-бела позадина во ентериерите што таа ги создава – исто како и во овој шик стан во Париз, дизајниран да ја истакне нејзината личност.

По влегувањето во станот, ходникот ве води до социјалните зони и спалните соби на првиот кат, а до вториот кат можете да се качите по металните скалила кои потсетуваат на бродска палубата, а ги привлекуваат погледите со нивниот волумен  наспроти синиот хоризонт.

Овој стан во Париз има неколку соби кои нудат простор за дружење и релаксирање. Оваа еклектична комбинација на столици и троседот, секако, придонесува за силната личност на станот. Во трпезаријата црните ногарки од масата совршено одат со белата рамка на огледалото и темната позадина.

Низ ентериерот, чувството на простор е нагласено со белите гипсани ѕидови  и природното осветлување, кое се должи на големиот број прозорци.

Уживајте во виртуелна турнеја на овој париски шик стан користејќи ја нашата фото галерија.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР