Пролетна колекција од Zara Home

Zara Home ја претстави новата колекција за пролет 2014, инспирирана од мотивите поради кои најмногу го обожуваме ова годишно време. Ведрите дезени и пастелните...

Шал-часовник

Siren Elise Wilhelmsen е норвешка дизајнерка, препознатлива по дизајнот на објекти кои се спротиставуват на концептот на традиционалната функционалност и ги трансформираат природните материјали во...

Книжевно светилиште | Platform 5 Architects

Ако не поседувате визија како изглеа една совршена библио-куќа со посебен дел од истата наменета за светилиште на книгите, тогаш погледнете го ремек-делото на...

Божиќ – празник во домот

Насмевки, радости и ситно одбројување од дочекот на Новата година во домот. Топлиот семеен амбиент е во празнично руво, а во секое катче се...

Празници во кантри стил

Ви претставуваме дел од чудесната атмосфера која оживува во екот на празниците, во прекрасните домови сместени во англиската провинција. Овие ентериери по многу нешта...

Новогодишни камини

Каминот е едно од главните новогодишни обележја во домот, традиционален симбол кој највпечатливо ги внесува топлината и духот на зимските празници во ентериерот. Доколку...

Празнично украсени дневни соби

Дневната соба е катчето во кое семејството и пријателите минуваат најмногу време заедно, па затоа е и просторот кој најубаво ја отсликува празничната атмосфера...

Празнична магија во домот

На само неколку дена до Нова Година и Божиќ, ја заокружуваме прекрасната празнична инспирација за декорирање на домот, со која во студениот декември пријатно...

Празнична идила во домот

По прекрасната зимска понуда во убави бои, американскиот производител на мебел и декор Pottery Barn одново воодушевува, овојпат со новогодишната и божиќната инспирација, спакувана...

Празнична инспирација од H&M

Во пресрет на убавите празнични денови, популарниот шведски бренд H&M ги нагласува радоста и убавите желби во својата празнична понуда, исполнета со многу изненадувања...

Нова година во сино и бело

За сите оние кои трагаат по оригинална идеја за новогодишно декорирање на домот, ви претставуваме една поинаква, сино - бела инспирација со празнични мотиви....

Празнична колекција | ZARA Home

Празниците се ближат, а новата линија аксесоари од ZARA Home нуди прекрасна инспирација за прослава на новогодишната и божиќната магија во домот. Празничната колекција...

Зима во убави бои

На прагот на зимата, во пресрет на магичната празнична атмосфера во студениот декември, светските производители на мебел и аксесоари за домот веќе ги претставуваат...

Уметност распослана на ѕидовите

Не секогаш мора да потрошите многу пари за да го освежите Вашиот дом, постојат и едноставни идеи со кои може да го разубавите. Уметност...

Нежна спална со цветна нота

Нежна, светла и сензуална, со примамлива цветна нота и безброј слатки детали – оваа пријатна спална соба во голема мера го остварува сонот на...

Една масичка, четири нови идеи

Доколку во домот ви се наоѓа некоја стара дрвена масичка, која и не изгледа баш најпримамливо таква каква што е, тогаш ви нудиме четири...