Кога надвор е ладно и дождливо, во нашиот дом ни треба топлина.

Па зошто да не ги искористиме предностите на природата и да го украсиме станот со жолти лисја, суви гранчиња или други растенија и плодови?

Поканете ги вашите пријатели или роднини на вечера и декорирајте гo домот со есенските елементи.

Предлагаме да ја украсите влезната врата со венец од лисја, хризантеми и тикви.

Можете да направите интересни украси на лустерот, ако на тенка жица или конец нанижете есенски лисја. Вашите гости ќе имаат впечаток како лисјата да паѓаат додека уживаат во вкусната храна.

Покрај декорирањето на ентериерот, обрнете внимание на прозорците и вратите.

Не претерувајте со декорирациите. Доволно се само неколку елементи за да ја внесете есенската атмосфера во вашиот дом.

Декорирајте есенски фотографии со лисја.

Цвеќето е одлична декорација во секое време од годината. Кринови или сончогледи ќе траат долго во вазната и ќе го разубават вашиот ентериер.

Елеганција со бели елементи и бели тикви.

Тиквите се обележје на сезоната и постојат многу начини да ги користите за декорација. Ставете мали тикви во декоративни стаклени садови или вазни. Можете да ги ставите на декоративен послужавник во дневната соба и да додадете неколку миризливи свеќи.

Ако во текот на летото поминавте многу време на отворено, на есен ќе преферирате да седите дома. Направете свој агол, каде што можете мирно да ја читате вашата омилена книга. Изберете место во близина на прозорецот или во аголот на собата. За да го направите ова, ќе ви требаат топол текстил, како и неколку меки перници.

Уживајте! :)

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДве години од постоењето на центарот Јавна Соба, поим за урбано Скопје
Следна објаваТоалетна маса за мали соби: 24 идеи!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР