Во 2008 година, брендот Моросо ја лансираше Суши колекцијата, потпишана од Едвард Ван Влиет.

Разиграните бои, мотиви и модели, го карактеризираат мебелот од оваа колекција, која претставува една еклектична менажерија.

Колекцијата се состои од фотељи, софи и табуретки, а сега колекцијата Суши е освежена со нова клупа, како и серија фотељи со издолжени и високи наслони со цветни материјали, носејќи ни освежувачки и одважен дизајн.

Икебана е нов цветен материјал кој исто така го потпишува Ван Вилет, а поентата е да се освежи модерниот ентериер со ботанички мотиви, бидејќи живееме во свет опкружен со многу модерни технологии.

Компанијата Moroso постои од 1952 година и изработува луксузни софи и фотељи.

Osvežavajući dizajn Moroso kolekcijeOsvežavajući dizajn Moroso kolekcijeOsvežavajući dizajn Moroso kolekcijeOsvežavajući dizajn Moroso kolekcijeOsvežavajući dizajn Moroso kolekcijeOsvežavajući dizajn Moroso kolekcijeOsvežavajući dizajn Moroso kolekcijeOsvežavajući dizajn Moroso kolekcijeOsvežavajući dizajn Moroso kolekcijeOsvežavajući dizajn Moroso kolekcijeOsvežavajući dizajn Moroso kolekcijeOsvežavajući dizajn Moroso kolekcije

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛуксузна вила во Португалија!
Следна објаваПлишаните чевли изгледаат елегантно и луксузно!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР