Плишот, доминира со модните трендови во последните неколку сезони, а така ќе биде оваа есен.
Плишаните чевли изгледаат елегантно и луксузно, со тенка или блок пета, па дури и тие со рамни, се бескрајно шармантни. По дизајнерите кои ги пресвлекоа своите прекрасни модели на чевли во плиш, тие исто така ги уредија и своите омилени продавници. Подолу, погледнете неколку пара на плишани чевли и обидете се да одлучите за еден.

Mango

Mango

Mango

Pull&Bear

Pull&Bear

Stradivarius

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

ZaraZara

Pull&Bear

Pull&Bear

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМоросо со освежувачки дизајн!
Следна објаваИмпресивна канцеларија на Karlie Kloss во New York!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР