Куќата што ја презентираме, моментално е на пазарот за недвижнини и се продава за 17,7 милиони долари. Се наоѓа во Португалија, опкружена со терени за голф и убави езера. Фантастичниот имот е сместен на падините на познатиот природен резерват на Рио Формоза.

Поседување куќа на ексклузивна локација е привилегија на избраните, но само неколкумина од нив, можат да си дозволат вила со 11 бањи, 8 спални, куќа за гости, базен за деца и возрасни, како и други луксузни погодности.

Прекрасниот влез со огради од ковано железо и прекрасните акценти на топло дрво, во овој дом се комбинирани со белата боја која доминира и ја прават оваа вила фантастична понуда за сите оние кои сонуваат за таков дом, а можат да си го дозволат тоа.

Velelepna vila u Portugalu

Velelepna vila u Portugalu

Velelepna vila u PortugaluVelelepna vila u PortugaluVelelepna vila u Portugalu

Во огромната кујна со трпезаријата, можат да се сместат до 14 лица, додека големите прозорци ве покануваат да се запознаете со прекрасната природа што ве опкружува. Луксузен и стилски мебел во дневната соба, собата за чај  и остатокот од оваа прекрасна зграда, ве покануваат на задоволство и релаксација.

Velelepna vila u PortugaluVelelepna vila u PortugaluVelelepna vila u PortugaluVelelepna vila u Portugalu

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПарискиот луксуз во “Le Bristol”
Следна објаваМоросо со освежувачки дизајн!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР