Парискиот луксузен хотел “Le Bristol” е прогласен за најдобар хотел на светот и тоа од страна на угледниот светски познат хотелиерски водич “Gallivanter guide”. Под водство на еден од најдобрите хотелски менаџери, Didier Le Calvez, кој на оваа функција е веќе петта година по ред, хотелот постојано доживува промени во областа на услугите и на содржините кои ги нуди истиот.

“Le Bristol” е наградуван со многубројни награди како што е прва награда за најдобар менаџер, за најдобар спа центар како и за најдобар ресторант.

Погледнете!!

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБелите чизмички до глужд се хит на модната есенска сезона!
Следна објаваЛуксузна вила во Португалија!
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР