Идеи да се уредат детски соби има навистина многу. Сем буџетот, најчестиот проблем при уредувањето на детската соба е самата квадратура, бидејќи повеќето детски соби се мали, посебно ако се земе во обзир мноштвото на детски работи кое се таму, од облека, училишен прибор, приборот за хоби па се до играчките, затоа размислете кој е најдобриот начин максимално да го искористите тој простор.

Добро е да се знае дека мебелот за детската соба не треба да биде претерано скап ниту квалитетен, бидејќи бргу ќе биде оштетен, а од тоа ќе секако ќе имате главоболки, а и брзо ќе го надраснат. Единствено што е важно да биде квалитетно, се креветот и душекот.

Доѕволите им на своите деца да цртаат по sидовите….

И најмалите дечиња мораат да имаат свое катче ѕа читање…

Креветите на спрат се одлично решение за две дечиња…

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМиди здолништа кои можете да ги комбинирате со се!
Следна објаваПогледнете го трејлерот за новиот филм на Stephen King!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР