Gerald’s Game е роман на Stephena King од 1992 година. Во фокусот на приказната е жената, која случајно го убива својот сопруг додека со лисици е врзана за кревет, која наскоро сфаќа дека е заробена и дека нема голема надеж за нејзино спасување. По романтичниот ден, двојката се обидува да го заживее својот сексуален живот, но игрите се движат во потполно погрешен правец, а жената останува на креветот од кој не може да се ослободи, а нема никаква смисла да повикува на помош, бидејќи тие се наоѓаат во затскриената мала куќа на езерото.

Сценариото на истиот филм е потпишано од Jeff Howard и Mike Flanagan, режијата е на Mike Flanagan, а во главните улоги се Carla Gugino и Bruce Greenwood.
Филмот е достапен на Netflix од денес,  29-ти септември.

Погледнете го трејлерот…

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМултифункциски детски соби!
Следна објаваНајпопуларниот бренд на патики!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР