Патиките владеат со уличната мода, комбинирајте ги со фустани!

Иако тие отсекогаш биле носени и популарни поради нивната погодност и практичност, патиките во последните неколку сезони не се само обувки во кои вежбате, туку се повеќе се најпопуларните парчиња, кои можат да се комбинираат со се, дури и со фустани.
Новото истражување, спроведено од страна на The NPD Group, откри дека Адидас е официјално вториот најпопуларен бренд на патики во САД, првиот се разбира е Најк.
Патиките најчесто ги замислуваме во комбинација со фармерки или облека за вежбање, но ако погледнете на Instagram, многу е јасно дека некогаш некомпатибилните парчиња станале повеќе од прифатливи, би кажале дури и нај посаканувани.

Подолу погледнете некои од нашите омилени патики…

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПогледнете го трејлерот за новиот филм на Stephen King!
Следна објаваZara Home: колекција за удобни викенди во домот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР