Ако сакате ориз, овој апарат ќе ве воодушеви!

Овој минијатурен апарат е идеален за подготовка на ориз за едно или две лица.

Се што треба да направите е да ги ставите состојките во оваа направа и да притиснете на копчето. Апаратот за ориз автоматски ќе се исклучи кога оризот е совршено зготвен.

Сем што е практична и ја олеснува подготовката на оризот, оваа направа ќе ги развесели сите кујни.

Овој апарат за готвење на ориз, можете да го нарачате на страната на Urban Outfitters.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМалите торби се хит!
Следна објава5 работи кои не смеете да ги носите на првото интевју за работа!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР