Најдовме неколку трендовски начини за декорирање на ентериерот во есенски стил …

Есента е најубавата сезона во која се менуваат различни работи – бои, мода, навики, храна, време, па дури и трендовите во декорирањето и уредувањето на ентериерот. Постојат различни начини да се разубави било кој простор во вашиот дом без премногу пари, но со малку имагинација и креативност.

Во “работата” околу декорирањето, можете да ги поканите и вашите деца и заедно да направите пријатна атмосфера, доволно топла за секој пат со насмевка да се навратите на неа.. Суштината на оваа декорација е додавање на ситници во духот на есента, што на феноменален начин ќе придонесе за изгледот на просторијата во која сте ги внеле.

Уживајте и најдете ја вашата омилена есенска декорација!

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗапочна 16 – иот Моден Викенд Скопје есен/зима 2017/2018!
Следна објаваСреќните луѓе ги прават овие 5 работи на есен!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР