Хотел Азулик – рај без електрична енергија и Интернет!

Сместен во Тулум,Мексико, хотелот Азулик е вистинска луксузна оаза, сместена помеѓу џунглата на Маите и Карипското Море ... Хотелот е изграден целосно од традиционални и...

Луксузна зимска колиба на Алпите

The Backstage Loft e името на најновата зимска колиба која е дел од прекрасниот комплекс во швајцарскиот град Зермат. За Зермат велат дека е последната...

Sugalabo V – прв ресторан на Louis Vuitton!

  Louis Vuitton отвори ресторан и кафуле во својата нова продавница во Осака, Јапонија, а ентериерите беа дизајнирани од тимот за дизајн на брендот. Sugalabo V...

Гватемала | David Cifuentes

Фотографиите во продолжение се дело на David Cifuentes. Локацијата е главниот град Гватемала, на истоимената држава. Cifuentes ја искористил шансата да го фотографира градот...

Уникатен начин да се доживее пустината Мохаве

За оние со авантуристички дух секогаш постои начин и најобичното место да се доживее поинаку. Меѓутоа, пустината Мохаве не е обично место. Бескрајниот простор...

Авангардна и луксузна куќа во Австрија!

Оваа ултра модерна куќа на која се воодушевуваме, се наоѓа во Rankweil Brederis, Австрија. Хибридната станбена скулптура е дело на австриското архитектонско студио Marte.Marte, која...

Градинка од детските соништа во Фукуока, Јапонија

Архитектот Emmanuelle Moureaux дизајнираше градинка од сите детски соништа. Сместена во јапонскиот град Фукуока, оваа градинка има карактеристична фасада чија специфичност ја надокнадуваат 63 дрвени штици...

Се отвори нов хотел со дизајн на Zaha Hadid!

Последното ремек-дело на архитектурата на Zaha Hadid Architects е Morpheus hotel во Макао, кој официјално ги отвори своите врати на 15 јуни ... Овој хотел...

Baccarat отвора Bbar&Lounge во Милано!

Брендот Baccarat во целиот свет е најпознат по својата уметност на креирање предмети од кристали ... Сепак, овој бренд успешно влезе во неколку поврзани зони во...

Град на иднината: Телоса – утопија за нов свет во кој...

Заборавете на скромните облакодери - милијардерот Marc Lore, одлучи да изгради цел самоодржлив град… Според Arch Daily, овој богат човек го ангажирал данскиот архитект...

Куќа во Тексас, под земја, вредна 2.2 милиона долари

Необична и шарена куќа која е целосно под земја и има 3 спални, 2 бањи и 3 дополнителни простории го привлече целото внимание на...

Занесните руски метро станици

Иако е апсурдно да зборуваме за атипизација на овој вид на транспорт, кој очигледно патува заедно со сите перцепции и асоцијации кон Њујорк, можеби...