Неверојатната подземна гаража на куќата се појави во филмот “Iron Man”.

Пејачката и добитничка на Греми, Алиша Киз и нејзиниот сопруг музичкиот продуцент Касим Дин, штотуку потрошија 20,8 милиони американски долари за да ги добијат  клучевите на спектакуларното архитектонско ремек дело во Јужна Калифорнија, наречено Razor House.

Сместен на карпите со поглед на брановите на Тихиот океан во Ла Џоли, северно од Сан Диего, овој елегантен објект од бетон и стакло, со површина од 1.063 метри квадратни, беше инспирација во филмот Iron Man.

Екстериерот на куќата е дело на на Тони Старк.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSpirit of Travel: Нова кампања на Louis Vuitton!
Следна објаваSalvatore Feragamo – одушеви со новите креации!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР