Дизајнерот Salvatore Feragamo, откри дека неговата нова линија се стреми да ја одрази богатата разновидност на светот во кој живееме. „Сакав да ја претставам рефлексијата на светот околу нас, во 2019 година. Овие потпетици се дизајнирани да покажат убавина и разновидност – клучни елементи на филозофијата „Patchwork of Character“, што е водечки принцип на нашиот тим, сезони наназад – овозможувајќи игра на светлината под влијание на површините на навидум случаен начин. Секој пат кога ќе погледнете во Refracted петите, можеби тие ќе ви чинат поинакви. Ова секако не е маана, туку нивна главна моќ “, рече тој.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваRazor House е новата вила на Алиша Киз!
Следна објаваBalmain: со инспирација почеток на веков на Mодната недела во Париз!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР