Поздрав од Виетнам …

Модната куќа Louis Vuitton ни откри нов дел од рекламната кампања Spirit of Travel 2020, посветена на уметноста на патувањето.

За да ја сними рекламната кампања, тимот отиде во Виетнам, комбинирајќи го француското наследство на брендот со бујната азиска вегетација и азиските градови. Лицата во рекламната кампања демонстрираат како да изгледате елегантно и природно додека патувате.

Беж карго панталони спарени со лесни блузи, лесни фустани за заштита од сонце, удобни рамни сандали и, се разбира, модните додатоци на Louis Vuitton кои се нивни главни придружници.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата модна ревија на Lanvin!
Следна објаваRazor House е новата вила на Алиша Киз!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР