Архитектура инспирирана од природата

Убавината на природата е непресушна инспирација за креативно изразување, а неретко може да ја пронајдеме и во сосема неочекувани и екстравагантни облици. Воодушевувајќи им...

Дворецот Пелеш – еден од најимпресивните кралски дворци на светот

Домот на Романското кралско семејство, прекрасниот дворец Пелеш е убедливо најубавото нешто што може да се види во Романија. Постојат многу издржани причини овој...

Модерен стан во Париз!

Дизајнерското студио SABO го реновираше парискиот стан на една млада дизајнерка и креираше идеален модерен дом од која секоја млада личност би била воодушевена. Станот се наоѓа...

Реновација на Јапонската градина во Портланд

Дизајнирана во 1963, Јапонската градина во Портланд, беше прогласена за најубава и најавтентична јапонска градина во светот надвор од Јапонија од страна на тогашниот амбасадор од...

Берлинскиот ресторан LA Poke – инспириран од сликата A Bigger Splash...

.Формите и боите кои можеме да ги видиме на сликите на Дејвид Хокни, се реинтерпретирани во овој ресторан во Берлин, кој настанал како дело...

Razor House е новата вила на Алиша Киз!

Неверојатната подземна гаража на куќата се појави во филмот "Iron Man". Пејачката и добитничка на Греми, Алиша Киз и нејзиниот сопруг музичкиот продуцент Касим Дин,...

Романтичната вила на Мел Гибсон во Малибу се продава за 14,4...

Актерот е сопственик на една од најубавите куќи во популарниот калифорниски град.Мел Гибсон е еден од познатите актери кој покрај кариерата во Холивуд, се...

Бајковитиот имот на Елен Деџенерис и Порша де Роси се продава!

Елен Деџенерис и Порша де Роси одлучија да се збогуваат со својот имот во Санта Барбара и да го продадат по цена од 40...

Стара пештера претворена во прекрасен дом

The Rockhouse е името на уникатниот дом направен во пештера стара повеќе од 700 години во Ворчестершајр, Британија. Имено, на сегашниот сопственик на пештерата, Анџело...

Дом за три генерации!

Три генерации... две мачки и едно куче кои живеат под ист кров - голема турканица, па така бабата и дедото одлучиле да го искористат...

Куќата на Дедо Мраз

Подгответе се да бидете воодушевени! Празниците се на прагот, а во импресивната куќа која ви ја претставуваме во продолжение, новогодишната и божиќната магија е...

Нов станбен комплекс во Лондон со делукс пентхауси!

Успешната компанија Almacantar, е спремна да почне со изградба на луксузен станбен облакодер, со станови кои ќе имаат од една до пет спални соби,...