Во источниот дел на Виетнам, меѓу високите Ба На планини околу градот Да Нанг, отворен е невообичаен висечки мост кој наместо два носечки столбови има џиновски дланки направени од карпи.

Оваа 150 метри долга атракција изгледа како сценографија од некој филм, а височината од преку 1400 метри на кој е изграден, дава извонреден поглед на магичниот пејзаж и Јужното Кинеско Море.

Мостот е дело на државен проект вреден 2 милијарди американски долари, кој има за цел да го забрза развојот на туризмот во оваа земја, а изграден е на местото на кое наскоро ќе никне забавен Fantasy Fun Park и тематското село, кое ќе биде изградено во француски колонијален стил.

Погледнете го видеото за чудесната убавина на ова архитектонско чудо

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДали некогаш сте виделе поинтересен автомобил?
Следна објаваФранцускиот шик на Balmain здружен со Neiman Marcus!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР