ЕКСКЛУЗИВНА КОЛЕКЦИЈА …

Францускиот бренд Balmain ги здружи силите со Neiman Marcus и создаде ексклузивна колекција на облека.

Balmain е бренд кој на модното небо е препознатлив по своите храбри силуети и бестрашни украси.

Овие ексклузивни дизајни можат да се купат само во продавниците на Neiman Marcus. Претставувајќи ја новата колекција, францускиот бренд ја одбра Џулија Ван Ос, која позира на фотографиите во модни комбинации на металик и монистра.

Нашиот фаворит-модел е белото сако со дворедни златни копчиња. Делува елентно и шик!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАрхитектонско чудо во Виетнам – мост “Рацете на чуварот”!
Следна објаваНовата кампања на Zara инспирирана од Истокот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР