Zara започна со кампања на која можат да и позавидат најлуксузните модни брендови во светот, а освен раскошот на бои и изборот на дезени и ткаенини, модниот фотограф Стивен Мејсел е исклучително заслужен за овој впечаток.

Презентираната колекција ни прикажува единствена фузија на живописниот источен стил и современото облекување. Меѓу клучните парчиња се кадифените миди фустани во загасени бои, кимона со макси должина и елегантни свилени кошули украсени со преголеми машни..

Кога станува збор за модните додатоци, во колекцијата доминираат монохроматски марами од традиционалната носија на Блискиот Исток, масивни ремени и накит во златни тонови, кои совршено се вклопуваат со чантите со големи токи, чизми и чевли со високи платформи.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФранцускиот шик на Balmain здружен со Neiman Marcus!
Следна објаваОд својот дом создадете оаза на луксузот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР