Ако сте љубител на автомобили, тогаш дефинитивно ќе ви се допадне дизајнот на холандскиот уметник Жак Танге, кој го дизајнираше уникатниот изглед на Renault Twizy.

Автомобилот со електричен погон доби уметничко преуредување со додавање на живописни бои и мотиви инспирирани од природата, како што се лисјата, облаците, животните и дрвјата.

Дизајнот на автомобилот е уникатен и универзално привлечен, а факт е дека автомобилот ќе биде на аукција за да собере пари за холандската асоцијација Кика, која се бори против детските тумори.

Минатата година, италијанскиот уметник Палоло Гонзато исто така го дизајнираше изгледот, т.е. го пренесе својот уметнички допир на Рено Твизи. Автомобилот ќе биде на аукција на 30 март следната година, а ние треба да признаеме дека е многу привлечен.

СПОДЕЛИ
Претходна објава3 намирници кои ќе ви помогнат при опстипација!
Следна објаваАрхитектонско чудо во Виетнам – мост “Рацете на чуварот”!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР